Güç Kaynağı UPS Bakım Onarım Hizmeti

Güç kaynağı kullanımı server sistemi olan hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Dilimize güç kaynağı olarak UPS kelimesinden geçmiştir. UPS ingilizce olarak açılımı ise “uninterruptible power supply” türkçesi ise kesintisiz güç kaynağı olarak çevrilebilir. 

Güç kaynağı beş farklı bölümden oluşur. Bu bölümler şarj ünitesi, inverter ünitesi, enerji akışının sağlandığı aküler, static by-pass ve haberleşme birimidir. Güç kaynakları üç farklı amaç doğrultusunda kullanılabilir. Bu amaçlardan ilki sistemin şebeke geriliminden etkilenmemesi için gerilim ayarlayan off-line UPS’lerdir. Temel olarak şebeke gerilimi belirli toleranslar haline geldiğinde yükü doğrudan şebekeye bağlar. Şebeke gerilimi toleranslar dışına çıktığı zaman kesintisiz güç moduna geçer ve kısa süreli elektrik beslemesi yapar. 

Güç kaynağının diğer kullanım amaçlarına baktığımızda ise en çok kullanılan amaçı interaktif kullanımdır. İnteraktif kullanımda şebeke gerilimi varsa şebekeyi ayarlayarak yüke veren, şebeke kesildiğinde ise kesintisiz güç moduna geçer. Bu durum sistemin şebekeden etkilenmeyerek güç kaynağının kısa süreli besleme yapması durumudur. Son olarak güç kaynağının sistemi sürekli beslediği kullanım amacı da bulunuyor. Böyle bir durumda güç kaynağı akülerini şebekeden şarj eder.

Güç Kaynağı UPS Bakımı Nasıl Yapılır?

Güç kaynakları temel bazda evlerimizde de kullanılabilir, gelişmiş bazda büyük server odalarında da kullanılabilir. Ortak olarak bütün güç kaynağı modelleri kullanım süreleri sonunda mutlaka bakıma ihtiyaç duyarlar.

Güç kaynağı konusunda bütün bakım ve onarım işlemleri için ihtiyaç duyabileceğniiz her şeyi ARV Group’ta bulabilirsiniz. Bizler bakım ve onarım yaparken tüm arızalara en hızlı şekilde alanında uzman ekibimizle birlikte müdahale edebilir ve güç kaynağının her noktasını inceleriz. 

Güç kaynağında bir arıza söz konusu olduğunda aküler test edilir. Aküler işlevini yerine getiremez hale gelmişse değiştirilir. Güç kaynağının bulunduğu konum değiştirilebilir. Güç kaynağının bulunduğu konum oldukça önemlidir çünkü çok fazla ısı yayarlar. Hava ile soğutulması gerekir. Güç kaynağı farklı bir şekilde programlanabilir. Bakım esnasında güç ölçümü yapılır. Bir arıza yaşandığında online olarak halledilebilir bir durumsa hemen müdahale edilir. Arıza bilinmiyorsa arıza keşfi yapılabilir. Güç kaynağı yazılımı kurulabilir ve güncelleme yapılabilir.

Güç Kaynağı UPS Bakım Onarım Hizmetinin Faydaları Neler?

Güç kaynağı çoğu durumda hayat kurtarıcı olabiliyor. Özellikle serverı korumak amacıyla kullanıldığında elektrik kesintisi durumunda servere ani güç kaybından korur. Serverlarda ani güç kaybı demek bazı bilgilerin silinmesi anlamına gelir. Böyle bir durum server kullanıcısına hem iş kaybı hemde zaman kaybı olarak geri dönebilir. Bu sebepten ötürü küçük ya da büyük server fark etmeksizin, server bulunan bir yerde mutlaka kesintisiz güç kaynağı bulunması gerekir.

En Uygun Fiyatlarla Güç Kaynağı UPS Bakım Onarım Hizmeti

Her elektronik alet gibi zamanla güç kaynakları da bozulabilir. Fakat bakımlar ile güç kaynağının çoğu komponenti korunabilir ve uzun yıllar kullanılabilir. Bu açıdan baktığımızda bakım ücreti güç kaynağının ömrünü uzattığı için amorti edilebilir. Bakım ücretleri bakıma göre değişkenlik göstermektedir. Periyodik olarak yapılan bakımların ücretlendirmeleri farklı, tek seferlik arıza giderme gibi durumların ücretlendirmeleri farklıdır. Sizlerde en uygun fiyatlı güç kaynağı bakım hizmetinden yararlanmak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Talep Formu