Havalandırma Santrali Bakım Hizmeti

Klima santrallerini aslında hepimiz her gün görüyor fakat ne olduğunu çözemiyoruz. Klima santralleri temel olarak dışarıdaki taze havayı alıp, toz parçacıklarından arındırarak, gerekli olan nem ve sıcaklık ayarlamalarını yaptıktan sonra santralin bağlı bulunduğu yapının içerisine aktarır. 

Havalandırma santrali bakım hizmetleri insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Çünkü bakımı yapılmayan santraller zaman içerisinde dışarıdan aldığı taze havayı filtre edemeyebilir. Bu arızanın varlığı santralin kullanıcıları tarafından hemen anlaşılamayabilir. Sistem dışarıdaki havayı içerisindeki mikroplarla birlikte içeriğe naklederse salgın hastalıklar oluşabilir. Bu durum bir iş yerine, iş ve personel kaybı mal olabilir. 

Klima santralleri havalandırma ve iklimlendirme amacıyla kullanıldığı için yapının en önemli elemanlarından bir tanesidir. Söz konusu klima santralinde bir arıza olduğu zaman öncelikle işyeri içerisindeki hava kalitesizleşir sonrada iklimlendirme arıza verirse çalışanların verimi gözle görülür seviyede düşebilir. 

Havalandırma Santrali Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir havalandırma santrali arıza verdiğinde hızlı bir şekilde müdahale edebiliriz. Bunların yanı sıra bu tarz santrallerin periyodik olarak bakımını da ARV Group olarak uzman ekibimizle birlikte üstlenebiliriz. 

Havalandırma santrali bakımı esnasında ilk olarak bilgisayar yazılımının kontrolü yapılır. Ardından klima Santralleri Elektrik Panoları ve pano içerisindeki güç ve kumanda elemanlarının bakımı yapılır ve onarım yapılması gereken bir durum varsa onarımı gerçekleştirilir. Santrale ait otomatik kumanda elemanlarının bakım ve kalibreleri yapılır. Santraldeki vantilatör ve aspiratör elektrik motorları ve klemens bağlantı noktalarının bakımları ve vantilatör ve aspiratör fan yataklarının ve rulmanlarının bakımı yapılır. Ardından sıcak ve soğuk su serpantinlerinin bakımı ve damper ve susturucu kontrolleri yapılır. 

Yapılan bakımların yanı sıra aniden oluşan pek çok arızaya anında müdahale edilebilir. Bakım esnasında ise yakın zamanda arıza oluşturabilecek parçalarında değişimi gerçekleştirilir.

Hangi Havalandırma Santrallerine Bakım Yapılır?

Günümüzde pek çok çeşitte havalandırma ve iklimlendirme amacıyla kullandığımız havalandırma santralleri bulunuyor. ARV Group olarak neredeyse tüm havalandırma sistemlerinde bakım ve onarım yapabiliyoruz.

İşte başlıca havalandırma santrali çeşitleri;

  • Hijyenik klima santralleri bakım onarım 
  • Konfor amaçlı klima santralleri bakım onarım 
  • Endüstriyel amaçlı klima santralleri bakım onarım 
  • Paket tip klima santralleri bakım onarım 
  • Kompakt tip klimalar bakım onarım
  • Rooftop klimalar bakım ve onarım
  • Hassas kontrollü klimalar bakım ve onarım 
  • Fan coil bakım onarımı 
  • Hücreli tip aspiratör ve vantilatör bakım onarımı


En Ekonomik Havalandırma Santrali Bakım Fiyatları Ne Kadar?

En uygun fiyatlarla sunduğumuz havalandırma santralleri bakımı, bakım esnasında yapılan pek çok işlemden ötürü uzun ömürlü olur. Bu durum kullanıcısına maddi amortisman sağladığından dolayı bakım da oldukça uygun fiyata denk gelmiş olur. Kar ettiren bakım işlemleri ise klima santralleri sızdırmazlık kontrolleri ve kaçakların giderilmesi ve havalandırma kanalları sızdırmazlık kontrolleri ve kaçaklarının giderilmesi olarak gösterilebilir. Bunların yanı sıra klima santralinde kullanılan kaba ve  torba  filtrelerin  yedek parça temini ve değişimleri sayesinde sistem daha iyi çalışır. Ardından hepa ve ulpa filtrelerin temini ve yenisi ile değişimi hepa box , laminer akış ünitelerin bağlantıları ve kontrollerin yapılması ve buharlı nemlendirici ünitelerin kontrolleri sağlanır. Sonra sistemin saha kontrol elemanlarının kontrolü ve bakımı yapılarak vantilatör ve aspiratör kayışlarının gerginlikleri ve çalışma süresine bağlı olarak meydana gelebilecek zedelenmelerin kontrolü ve gerekli ise değişimi PLC kontrollü sistemlerin bakım ve kontrolü sağlanır. Bu işlemlerden sonra bakım işlemi tamamlanmış olur. Sizlerde en avantajlı fiyatlarla havalandırma santralinizin bakımını yaptırmak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşerek daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz,