Isıtma Tesisatı Bakım Hizmeti

Kış aylarında ısınma ihtiyacı hepimiz için birincil bir ihtiyaçtır. Isıtma tesisatı sistemini kullanılan mekanı istenilen sıcaklıkta tutmak için çalışan sistemlerdir. Genellikle ev içerisinde doğalgaz kullanarak çalışır.

Isıtma tesisatı oldukça önemlidir. Çünkü ısıtma sistemleri doğalgaz kullandığı için tehlikeli bir hale gelebilirler. Bu sebepten ötürü tesisat üzerindeki gaz giriş ve çıkışları kontrol edilmelidir. Isıtma tesisatı üzerinde çok fazlı sıcak su dolaşımı olmaktadır. Zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak sıcak suyun dolaştığı kanallar tıkanabilir veya kanal çatlayabilir. Bu sebepten ötürü periyodik olarak kanalların içerisine bakılmalı ve bakımları yapılmalıdır.

Isıtma Tesisatı Bakımı Nasıl Yapılır?

Isıtma tesisatı bakımı yapı açısından hayati bir öneme sahiptir. Tesisat bakımını iki kategoride yapmaktayız. Birinci kategori kalorifer tesisatı ikinci kategori ise doğalgaz tesisatıdır. Periyodik olarak bakım yapabildiğimiz gibi arıza anında arıza araştırması yapabilmekteyiz.

Öncelikle kalorifer tesisatı kategorisinde ısıtma, soğutma ve doğalgaz sektöründe taahhüt, projelendirme hizmeti vermekteyiz. Ardından A’dan Z’ye yeni kalorifer tesisatının çekilmesi ve kullanıma hazır hale getirilmesi ve kombi montajı ve kalorifer tesisatına bağlanması işlemini gerçekleştiririz. Binanın komple tesisatını çekebildiğimiz gibi apartman ve sitelerdeki merkezi kalorifer kazanları ve tesisatlarının bakımını ve gerekirse tamirini yapabilmekteyiz. 

Bunların yanı sıra tesisat sistemini değiştirebilmekteyiz. Daha basitçe anlatacak olursak merkezi sistemden kombi ile ısıtma sistemine geçişi sağlayabiliyoruz. Sadece bununla da sınırlı değil doğalgaz sobasından bireysel kombi sistemine geçişi de yapabiliyoruz. 

Arıza tespitinde ise kalorifer tesisatı arızaları, kaçakları ve tıkanıklarının giderilmesini sağlayarak kalorifer sistemi tadilatlarını gerçekleştirmekteyiz. Radyatör tıkanıklıklarının ve basınç sorunlarının giderilmesinin yanı sıra peteklerin genel temizliği de önemlidir. 

Isıtma Tesisatı Bakımının Faydaları Nelerdir?

Sadece ısıtma tesisatı bakımının değil pek çok bakımın kullanıcısına sağladığı birçok fayda bulunmaktadır. Isıtma tesisatı bakımının en temel faydası ise enerji tasarrufu sağlamak, uzun ömürlü kullanım ve ısıyı verimli kullanmaktır.

Bakımın doğalgaz tesisatı kategorisinde tesisattan sağlanan faydaları inceleyebiliriz. Daire içi ve dışı doğalgaz tesisatlarında daire kapılarında bırakılmış olan vanalardan itibaren ocak ve yakıcı cihazlar için yapılan tesisatların geçiş güzergahları belirlenip duvar geçiş yerleri delinmekte ve daha sonradan kelepçeler ile duvara sabitlenerek montajlama işlemi yapılır. Böylece evlerdeki tesisat resmiyetteki projeye uygun olur.
 
Bunların yanı sıra ocak ve yakıcılığı bulunan cihazlar vana ve makaronlu malzemeler kullanılarak montajı yapılır. Açılmış olan duvar geçişleri alçıyla kapatılır. Sayaç bağlantı noktalarında bulunan test edilir. 

Yapılan tüm bakımların sonucunda daire içerisinde kullanılan ısıtma sistemi daha verimli çalışacaktır. Doğalgaz kanalları temizlendiği için daha az enerji ile maksimum verim elde edilecektir. Böylece bütün sistem daha uzun ömürlü kullanım sunacaktır.

Isıtma Tesisatı Bakım Hizmeti Fiyatları

Isıtma tesisatı bakım ücretine harcayacağınız ücreti sistemden sağlayabileceğiniz fayda ile çok basit bir şekilde amorti edebilirsiniz. Isıtma tesisatı bakım fiyatları ise bakıma göre değişkenlik göstermektedir. Bunların yanı sıra arıza onarım fiyatları da arızaya göre değişkenlik göstermektedir. Sizlerde ısıtma tesisatınızın bakımlarını yaptırmak veya bilgi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.