Jenaratör Bakım Hizmeti

Jeneratörler herhangi bir sebepten dolayı elektrikler kesildiğinde sistemleri ve sistemlerin içerisindeki bilgileri koruyan hayatı araçlardır. Genellikle uzun zaman boyunca çalışmazlar. Bu sebepten ötürü elektrikler kesildiği zaman jeneratörünüzün çalışmadığını görmek istemiyorsanız bakımlarını yaptırmalısınız.

Jeneratörler dizel, benzinli veya doğalgaz olmak üzere üç farklı yakıt türü ile çalışır. ARV Group olarak bütün jeneratörlerinizin periyodik bakım veya filtreli bakımlarını yapabilmekteyiz. Jeneratörün tüm parçalarının düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekir. Çünkü jeneratörler çok ani ve önemli anlarda devreye girer ve sisteme elektrik sağlar. Böyle hayati bir aracın daha uzun süre sorunsuz ve yüksek performans ile kullanabilmesi ve oluşabilecek olan arızaların oluşmadan engellenebilmesi için son derece önemlidir.  

Bunların yanı sıra gerekli tüm bakımlar garanti süresi boyunca mutlaka yetkili servisler tarafından yapılmalıdır. Garanti süresi sona erdiğinde ise yapacağınız periyodik kontrol ve bakım anlaşması ile jeneratörüne 7/24 düzenli bir bakım hizmeti alabilirsiniz. İster periyodik bakım isterseniz de filtreli bakım anlaşması yapmak için hizmetler birimimizle bağlantıya geçebilirsiniz.

Jeneratör Bakımı Nasıl Yapılır?

Jeneratör bakımında pek çok parçaya ve komponente bakılır ve incelenir. Bakımdan sonra bazı testlerde yapılır. Son olarak tüm sistem çalışır bir halde bir sonraki bakıma kadar teslim edilir.

Bakım esnasında özellikle kontrol edilen sistem üzerindeki önemli parçalar ve komponentler bulunur. İlk olarak sargıların kontrolü yapılmaktadır. Sargı kontrolü jeneratör üzerindeki değerler baz alınarak ana stator ve rotorun dirençleri ve ikaz motorunun rotor direnç değerleri ölçülür. Bu işlemin yapılmasındaki temel amaç motorun direnç değerlerini gözlemlemek ve kaçak olup olmadığını kontrol etmektir.

Kontrol edilen diğer önemli parçalardan bir taneside rulmanlardır. Rulmanlar yani bir diğer adı ile yataklı bilyeler, jeneratörlerin en çok kullanılan parçalarından bir tanesidir. Gürültü çıkarmaları dışında bir sorun çıkarmazlar fakat yerlerinden çıkarıldıkları zaman geri takması biraz zor olabiliyor. Çünkü yeni rulmanlar yaklaşık olarak 80 derecede ısıtılarak el presleri kullanılarak yerlerine yerleştirilir.

Jeneratör Bakımının Faydaları Nelerdir?

Bir jeneratörün bakım yapılmasının kullanıcısına maddi olarak pek çok faydası olabilir. Ayrıca jeneratör bakımı esnasında pek çok komponent kontrol edildiği için elektrik kesintisi anında elektrik sağlama görevini mutlaka yerine getirir. Böylece bu tarz hassas bir durumda sistem elektriksiz kalmamış olur. Bunların yanı sıra jeneratör daha uzun ömürlü hale geldiği için bakım ücretini uzun ömürlü kullanımdan amorti edebilirsiniz. Bİr diğer faydası ise enerji tasarrufu sağlamasıdır. Jeneratör yakıt yaktığı için bakımları yapıldığı zaman kullanmış olduğu yakıtı en verimli şekilde kullanır. Yakıtı enerjiye dönüştüren sistem çok kısa süren geçiş kaybını en aza indirir.

En Ekonomik Fiyatlarla Jeneratör Bakım Hizmeti

En ekonomik fiyatlarla jeneratör bakım hizmetini ARV Group’ta bulabilirsiniz. Uzman ekibimiz ile birlikte yaptığımız bakımda pek çok komponenti kontrol edip, gerek görülürse parçaların tamiri yapılır. Sizlerde uygun fiyat avantajından yararlanıp jeneratör bakımı yaptırmak isterseniz hizmetler departmanımız ile görüşebilirsiniz.