Prefabrik Yapılar

Son günlerde yaşanan teknolojik gelişmeler hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Prefabrik yapılarda hayatımızı kolaylaştıran teknolojilerdendir. İnşaat teknolojilerinin geldiği son nokta prefabrik yapılardır. 

Günlük hayatımızda prefabrik yapıları görsek bile anlayamayabiliriz. Çünkü klasik usülde inşa edilmiş betonarme yapılardan pek bir farkı görünmemektedir. Prefabrik yapılar pek çok faydası ile kullanıcılarını şaşırtmaktadır. Çünkü pek çok amaç doğrultusunda bu yapılar kullanılabilmektedir.

Özellikle gayrimenkul şirketleri tarafından dev projeler kapsamında prefabrik yapılar kullanılmaktadır. Çünkü prefabrik yapıların arsa özgürlüğü bulunmaktadır. Arsa özgürlüğü, bir yapının bir yerden farklı bir yere taşınması anlamına gelir. Arsa özgürlüğü sayesinde gayrimenkul şirketleri prefabrik yapıları bir şantiyeden diğerine taşıyabilmektedir. 

Prefabrik yapılar, sadece ev değil, ofis, yatakhane veya kişisel oda dahi olabilmektedir. Bu sebepten ötürü haftanın yedi günü yirmi dört saati çalışmanın bitmediği alanlarda bu yapılar oldukça fazla kullanılmaktadır. Hem personelleri rahat ettirmek hemde çalışma verimi artırmak adına önemli bir yeri bulunur.

Prefabrik Yapılarda Yalıtım Özellikleri

Prefabrik yapılarda yalıtım özellikleri tüketiciler tarafından aranmaktadır. Genel olarak tüm prefabrik yapılarda yalıtım ve izolasyon çalışmaları yapılmaktadır. Tüm prefabrik yapılarda, yapının tasarımı bozulmadan Dünya’da hemen hemen her yapıda kullanılan en kaliteli malzemeler ile yapılmaktadır.

Prefabrik yapıların yalıtım dışındaki kullanılan malzemeleri de yalıtım çalışmalarına destek olan malzemelerdir. Örneğin pencereler her odaya bir adet yerleştirilir. Bu sayede evler maksimum seviyede gün ışığını içeriye alır. Kapılarda güvenlik açısından oldukça kalitelidir. 

Prefabrik Yapıların Üstünlükleri Nelerdir?

Prefabrik yapıların diğer yapılara göre pek çok üstünlüğü bulunmaktadır. En önemli üstünlüklerinden bir tanesi taşınabilir yapıda olmasıdır. Bu duruma arsa özgürlüğü adı verilmektedir. Arsa özgürlüğü sayesinde bu yapılar arsadan özgür bir şekilde taşınabilir. Böylece yapıdan bağımsız olarak sonradan arsayı satabilirsiniz.

Prefabrik yapılar, diğer yapılara göre daha uygun fiyatlıdır. Uygun fiyatlı olması sayesinde pek çok marka bu yapılardan tercih etmektedir. Özellikle şantiyelerde bu yapılar personel konaklaması sağlamak ve personele çalışma alanı yaratmak için oldukça fazla kullanılmaktadır.

Prefabrik yapılar taşınabilir özelliklerinden ötürü doğal afetlere dayanıksız oldukları sanılmaktadır. Fakat prefabrik yapılar doğal afetlere dayanıklı olabilecek şekilde inşa edilmektedir. Doğal afetlerin yanı sıra ülkemizdeki iklim çeşitliliği de oldukça fazladır. Bu sebepten ötürü prefabrik yapılar her iklim koşuluna dayanım gösterecek şekilde üretilmektedir. Prefabrik yapıların tüm dayanıklılık üstünlükleri yapılan mühendislik çalışmaları sayesinde geliştirilmiştir.

En Uygun Fiyatlı Prefabrik Yapılar

Son zamanlarda yaşanan ekonomik değişimlerden ötürü ev fiyatları ve inşaat malzemeleri fiyatları yükselmiştir. Hal böyle olunca ev sahibi olmak isteyen insanlar bir alternatif aramışlar ve karşılarında prefabrik yapıları bulmuşlardır. Pek çok marka tarafından uygun fiyatlı olduğu gerekçesiyle prefabrik yapılar birçok projede kullanılmıştır. Sizlerde en uygun fiyatlı ve ARV Group güvencesiyle prefabrik yapılardan almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşerek teklif ve bilgi alabilirsiniz.

Talep Formu