Elektrik & Elektronik

Elektrik ve elektronik ürünler hayatımızı kolaylaştırdığı için, yaşam standartlarımızı yükseltmektedirler. İnşaat sektöründe çokça kullanılan pek çok malzemenin yer aldığı elektronik ve elektronik ürünlerini iki kategoride inceleyebiliriz. 

Ürünlerin ilk kategorisi elektrik kısmıdır. Elektrik kısmında, elektrik ile çalışan büyük elektrik malzemeleri bulunur. Söz konusu malzemeler büyük makinaları çalıştırabilen komponentlerde olabilir, büyük makinaların içerisinde bulunması gereken parçalarda olabilir. Elektronik kategorisinde ise nispeten daha küçük ve elektrikle çalışan komponentler ve malzemeler yer alır. 

Her iki kategoride yer alan malzemeler her inşaatta ihtiyaç duyulan malzemelerdir. Her iki kategoride aydınlatma ihtiyaçları çözümlerinden tutunda pek çok kablolama ve priz gibi kablolamada gereken malzemeleri de içerir. Bir inşaat içerisindeki bütün elektrik tesisatındaki malzemeleri ARV Group’ta bulabilir ve temin edebilirsiniz.

Elektrik ve elektronik kategorisine dahil edebileceğimiz pek çok malzeme bulunurken, asansör gibi sistemlerinde kurulumu yapılabilmektedir. Asansör gibi ekstra kurulumlar bizler tarafından yapıldığında bakım ve kurulumu için gereken elektronik malzeme ve parçalar ARV Group tarafından temin edilebilir.

Elektrik ve Elektronik Ürünleri Nelerdir?

Elektrik ve elektronik ürünleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Elektrik ve elektronik olarak iki kategoride izlediğimizde, elektronik kategorisinde büyük komponent ve malzemeler bulunur. Elektronik kategorisinde ise elektriğe göre nispeten küçük ve işlevsel malzemeler bulunur.

Elektrik ve elektronik ürünleri pek çok yerde kullanılabilir. Dev inşaat projelerinin asansör sistemlerinde, elektrik tesisatlarında ve daha pek çok alanda kullanılmaktadır. Elektrik ve elektronik ürünlerden satın almadan önce, pek çok kıstas bulunur. Öncelikli kıstas genellikle ürünlerin fiyatları olsa da, öncelikleriniz bu ürün kategorisinde büyük önem arz eder. Toptan malzeme satın alımlarınız için kutu içerisindeki adet ve toplam ürün adeti, adet fiyatı hesaplamak açısından önem arz eder. 

Hayatımızı Kolaylaştıran Elektrik ve Elektronik Ürünleri

Elektrik ilk bulunduğunda hayatımızın içerisinde değildi fakat günümüzde elektrik her zaman karşımıza çıkıyor. Bu sebepten ötürü elektronik ürünler her daim hayatımızı kolaylaştıran malzeme ve aletler olmuştur. Örnek olarak, aydınlatma hususunda elektrikten önce gaz lambaları vardı fakat tek tuş pratiği yoktu. Şimdi sadece binalara döşenen elektrik tesisatı sayesinde evlerimizde tek tuş hareketi ile ev içi ışıklandırmayı aktif edebilmekteyiz.

Elektrik ve elektronik aletlerin en büyük özelliği ise sağlam olmasıdır. Elektronik ürünlerin sağlam olması gerekir çünkü genellikle duvar içerisine gömüldüğü için tekrar tekrar tamir edilmesi oldukça zordur. Yine de inşaat projelerinde elektrik kablolarının geçtiği bir kanal oluşturulur. 

En Ekonomik Elektrik ve Elektronik Ürünleri Fiyatları

İnşaat sektörünü incelediğimizde ise fiyatların oldukça değişken olduğu görülmektedir. Fiyatlar değişken olduğu için gayrimenkul markaları toptan satın alımlar yapmak istemektedir. Sizlerinde toptan malzeme satın alım ihtiyaçları için ARV Group’un uzman müşteri temsilcileri ile görüşüp bilgi alabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesiyle ilgili ürünleri incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Talep Formu