Isıtma & Soğutma

Isıtma ve soğutma sistemleri, bulunduğumuz mekanların iç iklimlendirmesini yapılabilmesi için gereklidir. Yalnızca evlerimiz için değil, büyük hacme sahip mekanlarında kış mevsiminde ısınması ve yaz mevsiminde de soğutulması gerekmektedir.

Günümüzde ısıtma ve soğutma olarak pek çok sistem kullanılmaktadır. En basit haliyle aklımıza evlerimizde merkezi ısıtma ve klima ile soğutma gelmektedir. Merkezi ısıtma sisteminde soğuk bölgelerde bulunan binalarda merkez bir ısı kaynağından tüm binaya sıcak su aracılığı ile ısı imkanı sağlanır. Bu sistemin kurulabilmesi için bazı durumlarda radyatör ve her zaman boru sistemi gerekmektedir.

Günlük hayatta ofislerimizde çalışırken, çalışma performansımızın oda sıcaklığına bağlı olarak değişebilmektedir. Bu sebepten ötürü çalışma alanlarında ısıtma ve soğutma sistemleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Isıtma sistemlerinin aksine soğutma sistemlerinde genellikle sistem dışarıdaki sıcak havayı kullanarak soğuk bir şekilde yapı içerisine iletmektedir. Bu sayede yapının genel olarak havalandırması da sağlanmış olur. Fakat ısıtma sistemleri çalışma prensibi gereği yapı içerisindeki nemi düşürebilir. Bu sebepten ötürü yapı içerisindeki nemi dengelemek için ekstra sistemlere ihtiyaç duyulabilir.

Isıtma ve Soğutma Modelleri

Günümüzde pek çok ısıtma ve soğutma sistemi modeli bulunur. Isıtma sistemleri penceresinden baktığımızda ise en ünlüsü yerden ısıtma tesisatlarıdır. Farklı sistemler ise, radyatörlü ısıtma, apareyli ısıtma, fancoili ısıtma, hava kanallı ısıtma, konvektörlü ısıtma ve VRV ısıtma tesisatı gibi pek çok ısıtma sistemi bulunmaktadır. Bu sistemlerden bazıları, sadece ısıtma değil aynı zamanda soğutmada sağlamaktadır.

Soğutma sistemi penceresinden baktığımızda ise hava kanallı soğutma sistemleri, chiller soğutma grubu, su soğutma kule tesisatı, klima santrali ve evaporatif soğutma sistemleri bulunmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemlerinin çeşitli olmasının en temel sebebi ihtiyaçların değişken olmasından kaynaklanmaktadır. Çok çeşitli soğutma sistemlerinden sizlere uygun olan sistemi bulmak için alanında müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. 

Isıtma ve Soğutma Özellikleri ve Faydaları

Isıtma ve soğutma sistemlerinin kullanıcısına maddi ve manevi olarak pek çok avantajı ve faydası bulunmaktadır. İşyerlerindeki faydası ise çalışan verimi artırmasıdır. İklimlendirme maliyetleri her işyeri tarafından göz önünde bulundurulur. Fakat çalışma alanı ortamının ısısı her çalışanın verimine etki eden önemli bir etkendir. İklimlendirmeyi kolaylaştırdığı için bu sistemler sizlere çalışma verimi olarak geri dönüş sağlayacaktır.

Isıtma ve soğutma sistemlerinin verimli çalışması için binanın veya yapının yalıtım çalışmalarının yapılmış olması gerekmektedir. Aksi halde sistemin getirdiği iklimlendirme tam çalışmayacaktır. Çünkü yalıtımın yapı içerisindeki iklimi koruyan yapısı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra enerji tüketimini azaltmaya yardımcı olacağından her gün artan enerji maliyetlerinden minimum etkilenmenizi sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı bu sistemler, yapı içerisindeki iklimlendirme maliyetlerini düşürecektir diyebiliriz.

En Ekonomik Isıtma ve Soğutma Fiyatları

Ekonomik değişimlerden ötürü özellikle inşaat sektöründe çok kullanılan sarf malzemelerinin fiyatları yükselmiştir. Sanayi alanında da maddi anlamda yükselmeler yaşansa da ARV Group olarak ısıtma ve soğutma sistemleri fiyatlarını ekonomik düzeyde tutmaya özen gösterdik. Sizlerde ekonomik fiyatlarda ısıtma ve soğutma sistemlerine sahip olmak için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Talep Formu