İnsanoğlu hasta olduğundan bazı güçlükler yaşayabilir. Bu güçlüklerden bir tanesi de özellikle ilerleyen yaşlarda idrar kaçırma sorunudur. Bu durum kesinlikle vücudun isteği dışında gerçekleştiği için insanların hasta bezlerine ihtiyacı olabilir.

Kadın ve erkek olarak ayrı ayrı idrar kaçırma durumunu incelediğimizde; erkeklerde prostattan dolayı idrar kaçırma ve idrar tutamama gibi durumlar olabiliyor. Kadınlara baktığımızda ise pelvik kaslarının yaş ile birlikte gevşemesi sonucu idrar tutmak kadınlar için zor olabiliyor. Bu hususta pelvik kasları güçlendirici egzersizler uygulanabiliyor. Fakat hapşırma gibi vücudun ani tepki vermesine neden olan durumlarda idrar kaçırma görülebiliyor. Nedeni her ne olursa olsun, idrar kaçırma bir problem haline gelmemelidir. Bunun yerine medikal bezler kullanarak hayat standartlarınızı yukarıya çekebilirsiniz.

Alternatif olarak yatağa su geçirmez bezler serilir. Genellikle yatağa serilen bezler koku ve ses yapar. Ses olduğu için kişiyi rahatsız edebilir. Medikal bezler, idrarın bez dışarısına çıkmasını engeller, ses ve koku yapmaz. Cilde hava aldıran yapıları ile cildi tahriş etmez. Hassas cilde sahip insanların daha dikkatli olması gerekir. Ürün özelliklerini okumanız önerilir.

Medikal Bez Modelleri

Halk arasında yetişkin bezi veya hasta bezi olarak geçen medikal bezlerin pek çok modeli bulunuyor. Modeller arasında farklı renklerde yer alıyor. İdrar kaçırma durumu olanlar için sızdırmayan ten rengi iç çamaşırları yer alırken, idrar tutamama durumu olan insanlar için ise hasta bezleri bulunuyor. 

Medikal bez modelleri arasında her insan için farklı boyutlarda bezler bulunuyor. Boyutları ise küçükten büyüğe doğru sıralandığında, S, M, L, XL gibi sıralayabiliriz. Yatağa serilen bezlerden farklı olarak pek çok bedeni bulunur. Yatağa serilen bezlerin ise genellikle bir ya da iki bedeni bulunur. Yatağa serilen bezler hasta yatakta sağa ve sola manevra yaptığı zaman ses çıkarır ve hastayı rahatsız edebilir. Bu hususta medikal bezleri kullanmak hasta konforunu da artırmış olur. 

Medikal Bez Özellikleri

Medikal bezlerin en büyük özelliği hastayı rahat ettirmesidir. Çünkü hasta olan insanlar genellikle bir ağrı veya acı çekerler. Bu sebepten dolayı rahat olmaları, iyileşme süreci açısından önem arz etmektedir. Ayrıca hastalar idrar tutamamalarından dolayı kendilerini kötü hissedebilirler. Fakat bezlerin sızdırmalarından dolayı hastalar geceleri daha rahat uyur, günlük hayatlarındaki görevlerini daha kolay yerine getirebilirler. 

Hasta bezi veya medikal bezlerden satın alınırken, ölçüye dikkat edilmelidir. Toptan satın almalar da yapılabilir. Toptan medikal bezler satın almak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Medikal bezler veya halk dilindeki adı ile hasta bezlerinden satın almadan önce paket içerisindeki adete dikkat edilmesi gerekir. Toptan satın alımlarda paket içerisindeki adet ekstra kontrol gerekir. Siparişinizi onaylamadan önce kaç adet aldığınızı ve fiyatını kontrol etmeniz önerilir.

En Uygun Fiyatlı Medikal Bezler

En ekonomik fiyat etiketine sahip medikal bezler ARV Group’ta olabilir. Çünkü bizler hastaların rahat etmelerini sağlarken, yakın refakatçilerin bu tarz zorunlu gereksinimlerine çok fazla harcama yapmamaları taraftarıyız. Hal böyle olunca medikal bez fiyatları da oldukça ekonomik kalmıştır. Sizlerde hastalarınız için medikal bez satın almak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Talep Formu