Temizlik Sarf Ürün Grubu

Temizlik hayatımızın vazgeçilmezidir. Temizlik olmasaydı günlük hayatımızda karşı karşıya kaldığımız mikrop ve bakteri sayısı %50 daha fazla olurdu. Temizlik ürünleri ise temizleme konusunda her zaman yanı başımızda bulunan kurtarıcılarımızdır.

Temizleyici ürünlerin önemini covid-19 pandemisi esnasında çok iyi bir biçimde anladık. Gerek ofiste gerekse evde veya dışarıdaki bir mekanda oturduğumuzda farkında olmadan bile olsa ilk önce temizliği dikkatimizi çeker. Dışarıdan bakıldığında pis bir mekan dikkatimizi çezbetmez. Bu sebepten ötürü temizlik ürünleri hayatımızın hemen hemen her yerinde kullanılmaktadır.

Temizlik ürünlerinin tek özelliği sadece yüzeyi derinlemesine temizlemesi değil aynı zamanda güzel kokmasını sağlamaktır. Güzel koku hissiyatı insanlarda “bu alan temiz” hissiyatı yaratmaktadır. Bu sebepten ötürü temizleyicilerin kokuları genellikle birbirine benzer özelliktedir.

Temizleyicilerin yanı sıra bir de temizlik yaparken kullanılan sarf ürünleri vardır. Sarf ürünleri ise yapılan temizliğin kalitesini artıran ürünlerden oluşur. Çünkü temizlik esnasında pek çok istenmeyen atık oluşur. Bazı atıkların geri dönüştürülmesi gerekirken, bazı atıkların imha edilmesi gerekebilir. Özellikle hastanelerdeki atıkların ayrıştırılarak atılması gerekir.

En İyi Temizlik Ürünleri 

Temizlik ürünleri dediğimizde aklımıza hemen sabun gibi ürünler gelmektedir. Fakat sabun gibi ürünler sarf malzemesi adı altında kategorize edilir. Çünkü en nihayetinde tükenebilen ürünlerdir. 

Temizlik ürünleri ise temizliğe bizzat dahil olan ürünlerden oluşur. Bu ürünler fırçalar ve yersil, temizlik setleri, mop aparatları, sarf ürünlerinin takıldığı aparatlar gibi ürünlerden oluşur. Büyük avm ve plaza tarzı işyerlerinde ise temizlik kat arabaları bulunur. Temizlik arabalarında ise temizlemek için gereken her türlü malzeme bulunur. 

Temizlik ürünlerinde ise esas amaç sağlamlıktır. Sağlam ürünler daima uzun ömürlü olur ve temizliğe etkisi büyük olan ürünlerdir. Fırça gibi ürünler temizleyici ürünün yüzeyin her tarafına ulaşmasını sağlarken, diğer ürünlerde temizleyici yüzeyden kir ile birlikte arındırmak üzere çalışır.

En Dayanıklı Sarf Ürünleri 

Temizlikte sarf ürünleri sadece temizlik görevlilerinin değil hemen hemen hepimizin kullandığı hatta cebinde taşıdığı ürünlerdir. Sarf malzemeleri hepimizin evinde bulunan ve temizlik yaparken kullandığımız ürünlerden oluşur. 

Ofisteyken kısa bir temizlik yapmak için masamızdaki her şeyi kaldırıp dezenfektan sıktıktan sonra ıslak mendille sileriz. Yaptığımız bu işlemde kullandığımız tüm ürünler sarf malzemesi içine girer. Ürünler genellikle yer yıkama pedleri, bezler, kağıtlar, çöp poşetleri gibi genel temizlik ürünlerinden oluşur. Sarf malzemelerine verilebilecek en önemli örnek ise sabun ve yüzey temizleyiciler gibi temizlik malzemeleridir. Söz konusu bu ürünler hemen hemen hepimizin evinde bulunan ürünlerdir.

Temizlik ve Sarf Ürünlerinin Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzdeki değişen ekonomik şartlardan ötürü hayatımızda çokça kullandığımız bütün ürünlerin fiyatı artmıştır. Temizlik hayatımızda bir zorunluluk olduğundan dolayı temizlik ve sarf ürünlerinin fiyatı makul kalmayı başarabilmiştir. Öte yandan litre bazında büyük olan temizleyicileri tercih ederseniz, küçük ürünlere göre fiyatı daha ekonomik olduğundan dolayı tasarruf sağlayabilirsiniz.

Talep Formu